Turkmenistan Vizesi Hakkında

Türkmenistan seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşları Türkmenistan vize uygulamalarına tabiidir. Kişiler Türkmenistan vize işlemlerine bu ülkeye olan seyahat tarihlerinden en az 30 iş günü öncesi başlamış olmaları önemle hatırlatırılır.

Türkmenistan Vizesi Nasıl Alınır?

Türkmenistan vizesi, Türkmenistan Konsolosluğu veya Türkmenistan vize işlemleri üzerine faaliyet yürütmekte olan seyahaat ve turizm acenteleri aracılığı alabilirsiniz.

Türkmenistan Vize İşlemleri İçin Gerekli Olan Evraklar

Türkmenistan turistik vize, Türkmenistan seyahat vizesi, Türkmenistan ticari vize ve Türkmenistan öğrenim vizesi farklı amaçlarda olan vize kategorileridir. Vize işlemleri için gerekli olan evrak ve belgeler gitmek istediğiniz vize kategorisine göre değişiklik göstermektedir. 

Türkmenistan Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Türkmenistan vize işlemleri evrakların tamamlanma süresine göre değişmektedir. Ayrıca Türkmenistan vize başvurularının kabul edilebilmesi için Türkmenistan devletinden alınacak davet belgelerinin başvuru sonuçlanma süreleri 20 ila 30 iş günü gibi bir süreye tekabül edebilecektir. Davet belgelerinin başvuru ve sonuçlanma süreleri Türkmenistan vize işlemlerinin kaç günde sonuçlanacağına dair belirleyici bir etken oluşturucaktır. 

‘’Diplomatik’’, ‘’hususi’’ ve ‘’hizmet’’ pasaport sahiplerinin ise Türkmenistan vizesi işlemlerinde bulunmalarına gerek bulunmaz.

Türkmenistan Vize İşlemleri Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Yıpranmış ve hasar görmüş pasaportlar ile vize başvurularında bulunulmamalıdır. 

Türkmenistan vize işlemlerine bu ülkeye olan seyahat tarihinden en az 30 iş gün önce başlanmış olması tavsiye edilen bir durumdur. Söz konusu süre Türkmen makamlarının yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Duyurular

Online Vize Dönemi

05 Ocak 2016 tarihinden itibaren Türkmenistan vize başvuruları online olarak yapılmaya başlayacaktır.   Türkmenistan seyah...
2016-02-15 17:39:10 Devamı...

Türkmenistan Büyükelçiliği Ankara Konsolosluk mesai saatleri

Türkmenistan Büyükelçiliği Ankara Konsolosluk bölümü Pazartesi Cuma 10.00 ila 18.00 saatleri arasında hizmet ...
2016-02-15 16:56:29 Devamı...

Türkmenistan konsolosluğuna başvuruda bulunacak kişilerin dikkatine!

Türkmenistan Konsolosluğuna vize başvurularında bulunacak olan başvuru sahiplerinin dikkatine, türkmenistan konsolosluk vize böl&...
2016-02-15 16:56:04 Devamı...

Türkmenistan Konsolosluğu Resmi Tatil Bildirgesi

Türkmenistan Başkonsolosluğu ve Türkmenistan Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi ta...
2015-10-26 15:13:47 Devamı...
Tüm Duyurular
Turkmenistan Vizesi