• Türkmenistan Konsolosluğu adres, iletişim bilgileri

Turkmenistan Vizesi Hakkında

Türkmenistan seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşları için Türkmenistan vizesi istenilmektedir.


Türkmenistan Vizesi Nereden Alınır?

Türkmenistan vizesi, Türkmenistan Konsolosluğu veya Türkmenistan vize işlemleri için özel yetki verilmiş vize merkezlerinden alınmaktadır.Türkmenistan Vize İşlemleri İçin Gerekli Olan Evraklar

Her ülkenin vize uygulaması farklıdır. Seyahat edeceğiniz ülkenin konsolosluğuna başvuruda bulunduğunuz takdirde hangi amaçla vize başvurusunda bulunduğunuzu belirtmelisiniz. Türkmenistan turistik vize, Türkmenistan seyahat vizesi, Türkmenistan ticari vize ve Türkmenistan öğrenim vizesi farklı amaçlarda olan vize türleridir. Vize işlemleri için gerekli olan evrak ve belgeler gitmek istediğiniz ülkeye ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Gelişmiş ülkelere gitmek için öncelikli olarak vize işlemi yaptıracak olan kişinin maddi durumu, göz önünde bulundurulan bir seçenektir.


Türkmenistan Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer

Türkmenistan vize işlemleri evrakların tamamlanma süresine göre değişmektedir. Bilmekte fayda var, Türkmenistan vize işlemleri başvurularınızın incelenmesi ve vize hakkında kararlar Türkmenistan Başkonsolosu tarafından verilmektedir.
‘’Diplomatik’’, ‘’hususi’’ ve ‘’hizmet’’ pasaport sahipleri ise Türkmenistan vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur.


Türkmenistan Vize İşlemleri Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir

Yıpranmış ve hasar görmüş pasaportlarınızı yenilemiş olmanız sizlerin Türkmenistan seyahatini güvenli hale getirecektir. Yıpranmış yahut hasar görmüş pasaportunuzla Türkmenistan vize işlemlerini tamamlamış olsanız dahi Türkmenistan’a girişiniz esnasında görevlilerce geri çevrilebilirsiniz.
 

 

 

 

 

 

 

 

    Türkmenistan Konsolosluğu resmi sitesi değildir!