Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu

Türkmenistan Devleti  İzmir Fahri Konsolosluğu adres
 Cumhuriyet Bulvarı No.77 İzmir

İzmir Türkmenistan  Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi Neresidir?

İzmir ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız Türkmenistan vize süreçleriyle alakalı işlemlerini Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu’na yapabilirler.

Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğuna Nasıl Gidilir?

Türkmenistan Fahri Konsolosluğu Konak semtindedir. Konak güzergâhından geçen toplu taşıma araçları Türkmenistan Fahri Konsolosluğuna ulaşımınızı sağlayacaktır.

 

2021 Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri Ne Zamandır?

Türkmenistan Konsoloslukları ve Türkiye Temsilcilikleri, Türkmenistan'ın Ulusal ve Resmi tatillerinin yanı sıra Türkiye resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir.  

İzmir Türkmenistan Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan Türkmenistan vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini İzmir Türkmenistan Fahri Konsolosluğu'nda gerçekleştirebilirler.  

İzmir Türkmenistan Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Olur?

Türkmenistan vizesi için vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve başvuru esnasında ibraz edilmelidir. Türkmenistan vize başvuru formu kısmından detaylı inceleyebilirsiniz. 

Türkmenistan Fahri Konsolosluğu İzmir  Dilekçe Örnekleri Nasıl Olmalıdır?

Türkmenistan Fahri Konsolosluğu’na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

İzmir Türkmenistan  Fahri Konsolosluğu Türkmenistan Vize Ücretleri Nasıl Ödenir?

Türkmenistan’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti konsolosluk tarafından düzenlenmektedir.

Türkmenistan Fahri Konsolosluğunun Görevleri Nelerdir?

Türkmenistan Konsolosu ve Türkmenistan Konsolosluğu, Türkmenistan Devleti’nin çıkarlarını ve Türkmenistan vatandaşlarının haklarını korumakla görevlidir. Türkmenistan Konsolosluğu Türkiye-Türkmenistan ticari ilişkilerini geliştirmek ve bu ülkede çalışan Türkmenistan vatandaşlarına rehberlik etmekle görevlidir. Türkmenistan Konsolosluğu,  Türkmenistan Devleti’ne seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerini yapar. Türkiye’de yaşayan Türkmenistan vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi işleri Türkmenistan Konsolosluğu tarafından yürütülür. Türkmenistan kanunları uyarınca Türkmenistan Devleti’ne karşı borçlu olunan vergileri Türkmenistan Konsolosluğu tarafından toplanır. 

Türkmenistan’ın Türkiye Temsilcilikleri Nerededir?

Türkmenistan’ın Türkiye’de Büyükelçiliği ve konsolosluğu bulunmaktadır.  Türkiye’deki Türkmenistan Konsoloslukları aşağıdaki gibidir. 

  • Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği
  • Türkmenistan İstanbul Başkonsolosluğu

İzmir Türkmen Konsolosluğu Haritada Nerededir?

Duyurular

Online Vize Dönemi

05 Ocak 2021 tarihinden itibaren Türkmenistan vize başvuruları online olarak yapılmaya başlamıştır.   Türkmenistan seyahati önc...
2020-12-04 15:32:06 Devamı...

Türkmenistan konsolosluğuna başvuruda bulunacak kişilerin dikkatine!

Türkmenistan Konsolosluğuna vize başvurularında bulunacak olan başvuru sahiplerinin dikkatine, türkmenistan konsolosluk vize bölümü vize ba...
2020-11-02 11:44:05 Devamı...

Türkmenistan Konsolosluğu vize kabul saatleri

Türmenistan Konsolsoluk vize başvuru saatleri Salı ve Perşembe günleri olmak üzere 09.00 ila 12.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2020-11-02 11:41:14 Devamı...

Türkmenistan Büyükelçiliği Ankara Konsolosluk mesai saatleri

Türkmenistan Büyükelçiliği Ankara Konsolosluk bölümü Pazartesi Cuma 10.00 ila 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.   &nbs...
2020-11-02 11:38:30 Devamı...
Tüm Duyurular
İzmir Fahri Konsolosluğu