Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği

Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği adres

Kazım Özalp, 06700 Çankaya/Ankara

Ankara Türkmenistan Büyükelçiliği Nasıl Gidilir?

Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği Çankaya’da bulunmaktadır. Çankaya güzergâhından geçen otobüsler aracılığı ile Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Türkmen Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi Neresidir?

Ankara ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız Türkmenistan vize süreçleriyle alakalı işlemlerini Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilirler.

Ankara Türkmenistan Konsolosluğu Çalışma Saatleri Ne Zamandır?

Ankara Türkmenistan Büyükelçiği 09.00-20.00  olarak mesai saatleri belirtilmiştir. Çarşamba günleri ve hafta sonu kapalıdır.

 

2021 Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği Resmi Tatil Günleri Ne Zamandır?

Türkmenistan Konsoloslukları ve Türkiye Temsilcilikleri, Türkmenistan'ın Ulusal ve Resmi tatillerinin yanı sıra Türkiye resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir. 

Yeni Yıl1 Ocak
Şehitleri ve Ataları Anma Günü12 Ocak
Bayrak Bayramı19 Şubat
Kadınlar Günü8 Mart
Nevruz Bayramı21 Mart
Askerler Bayramı, Zafer Bayramı9 Mayıs
Aşkabat Depreminde Ölenleri Anma Günü6 Ekim
Bağımsızlık Bayramı27-28 Ekim
Tarafsızlık Bayramı12 Aralık

Ankara Türkmenistan Büyükelçiliği Pasaport Yenileme İşlemi Nasıldır?

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Türkmenistan vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Ankara Türkmenistan Büyükelçiliği'nde gerçekleştirebilirler.

Türkmenistan Ankara  Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu Nedir?

Türkmenistan vizesi için vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve başvuru esnasında ibraz edilmelidir. Türkmenistan vize başvuru formu kısmından inceleyebilirsiniz. 

Ankara Türkmenistan Büyükelçiliği Dilekçe Örnekleri Nasıldır?

Türkmenistan Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir. 

Türkmenistan Embassy Ankara  Vize Ücretleri Nasıl Alınır?

Türkmenistan’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti konsolosluk tarafından düzenlenmektedir.

Türkmenistan Büyükelçiliğin Görevleri Nelerdir?

Türkmenistan Büyükelçiliği ve Türkmenistan Konsolosluğu, Türkmenistan Devleti’nin çıkarlarını ve Türkmenistan vatandaşlarının haklarını korumakla görevlidir.

Türkmenistan Büyükelçiliği Türkiye-  Türkmenistan ticari ilişkilerini geliştirmek ve bu ülkede çalışan Türkmenistan vatandaşlarına rehberlik etmekle görevlidir.  

Türkmenistan Büyükelçiliği,  Türkmenistan Devleti’ne seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerini yapar. 

Türkiye’de yaşayan Türkmenistan vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi işleri Türkmenistan Büyükelçiliği tarafından yürütülür.

Türkmenistan kanunları uyarınca Türkmenistan Devleti’ne karşı borçlu olunan vergileri Türkmenistan Büyükelçiliği tarafından toplanır. 

Türkmenistan’ın Türkiye Temsilcilikleri Nerededir?

Türkmenistan’ın Türkiye’de Büyükelçiliği ve konsolosluğu bulunmaktadır.  Türkiye’deki Türkmenistan Konsoloslukları aşağıdaki gibidir:

  • Türkmenistan İstanbul Başkonsolosluğu
  • Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu

Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği Haritada Nerededir?


Duyurular

Online Vize Dönemi

05 Ocak 2021 tarihinden itibaren Türkmenistan vize başvuruları online olarak yapılmaya başlamıştır.   Türkmenistan seyahati önc...
2020-12-04 15:32:06 Devamı...

Türkmenistan konsolosluğuna başvuruda bulunacak kişilerin dikkatine!

Türkmenistan Konsolosluğuna vize başvurularında bulunacak olan başvuru sahiplerinin dikkatine, türkmenistan konsolosluk vize bölümü vize ba...
2020-11-02 11:44:05 Devamı...

Türkmenistan Konsolosluğu vize kabul saatleri

Türmenistan Konsolsoluk vize başvuru saatleri Salı ve Perşembe günleri olmak üzere 09.00 ila 12.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. ...
2020-11-02 11:41:14 Devamı...

Türkmenistan Büyükelçiliği Ankara Konsolosluk mesai saatleri

Türkmenistan Büyükelçiliği Ankara Konsolosluk bölümü Pazartesi Cuma 10.00 ila 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.   &nbs...
2020-11-02 11:38:30 Devamı...
Tüm Duyurular
Ankara Büyükelçiliği